696 371 193
fb twitter

Pomogli nam...
Możemy się odwdzięczyć

ODMALUJMY POLSKĘ – PODOLE K. MIELCA

Akcja Odmalujmy Polskę nabiera rozmachu, a chętnych do pracy nie brakuje, i to pomimo upalnych wakacji! Tym razem akcja opuściła Kraków, a remont odbył się w domu Pani Józefy Kogut – łączniczki AK i działaczki Solidarności Walczącej – mieszkającej w Podolu, niedaleko Mielca. I tym razem o naszej akcji informowały obszernie ogólnopolskie media m.in FaktOnet.pl i Radio RDN małopolska.

Przeprowadzenie remontu w domu Pani Józefy nie było by możliwe bez zaangażowania członków dwóch lokalnych organizacji – Mieleckiego KoLibra oraz Patriotycznego Mielca, a także pomocy lokalnych koordynatorów: Marcina Serafina i Michała Doliny.

 

To dzięki ich pracy po odnalezieniu potrzebującej prace ruszyły tak szybko i sprawnie, a ilość wolontariuszy pracujących podczas remontu przeszła najśmielsze oczekiwania – w niektórych momentach an miejscu pracowało niemal dwadzieścia osób – wszystkim zaangażowanym należą się ogromne podziękowania!

 

Pierwszego dnia okazało się, że nie wystarczy odmalować kilku ścian, ale trzeba też dokonać bardziej skomplikowanych prac. Nieodzowną pomocą wykazali się Jakub Wilk i Damian Leś, którzy posiadali umiejętności niezbędne do przeprowadzenia bardziej skomplikowanych prac takich jak położenie płyt regipsowych.

 

Podczas akcji nie zabrakło też chwili na wysłuchanie przez młodzież opowieści Pani Józefy Kogut zarówno z czasów II Wojny Światowej jak i okresu działalności antykomunistycznej.

 

Zgodnie z założeniami odnowione zostały pokój pani Józefy oraz kuchnia i łazienka, a po tygodniu ciężkiej pracy naszych wolontariuszy, Pani Józefa mogła szczęśliwie powrócić do odmienionego mieszkania.

 

 

Źródło:http://krakow.koliber.org/odmalujmy-polske-podole-k-mielca/